logo

 

rssfacebook twitter mail

Свяжитесь с нами     

Податок на прибуток - відповіді фахівців головного управління ДФС у Львівській області

До вашої уваги відповіді на запитання учасників семінарів, який відбулися 31 січня та 01 лютого 2017 року за участю фахівців Головного управління ДФС у Львівській області.

Запитання 1
Комунальне підприємство було як прибуткове, так і збиткове за підсумками звітних періодів 2016 року. Як правильно сплатити частину чистого прибутку за рік?

Розрахунок частини чистого прибутку комунальне підприємство сплачує до місцевого бюджету. Нараховано і сплачено в ІІ кварталі – 1016 гривень, у ІІІ кварталі – - 531 гривня (збитки), за рік прибуток більший і по розрахунку – 2 726 гривень, до сплати за рік – 2 241 гривня, чи правильно? 1016-531=485; 2 726-485=2 241.

Відповідно до п.2 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138, із змінами і доповненнями, частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 №285 „Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.05.2011 за №643/19381, визначено, що звітним періодом, за який подається розрахунок, є перший квартал, перше півріччя, три квартали, рік.

Таким чином, за рік підлягає нарахуванню 2726 грн. частини чистого прибутку (доходу), сплаті – 1 710 грн., так як за три квартали у підприємства є переплата в сумі 1 016 гривень.

Запитання 2

Частина статутного фонду підприємства належить державі. Чи зменшує частина чистого прибутку податок на прибуток?

Порядок розподілу прибутку господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, визначено Законом України від 21 вересня 2006 року №185-V „Про управління об'єктами державної власності”, зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 185).

Абзацом першим частини 5 ст.11 Закону № 185 визначено, що господарська організація, у статутному капіталі якої є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов'язана спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 4 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку „Дохід”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року №290, із змінами та доповненнями, визначено, що дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства.

Дивіденди нараховуються підприємством з чистого прибутку після розрахунків з бюджетом, розподіляються відповідно до установчих документів і виплачуються учасникам після вирахування податку.

Сума чистого фінансового результату (прибутку/збитку) визначається за даними форми № 2 ,,Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) П(С)БО” (рядки 2350, 2355), тобто чистий прибуток визначається після нарахування податку на прибуток.

Детальніше: http://lv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/285106.html

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

Податок на прибуток - відповіді фахівців головного управління ДФС у Львівській області

До вашої уваги відповіді на запитання учасників семінарів, який відбулися 31 січня та 01 лютого 2017 року за участю фахівців Головного управління ДФС у Львівській області.

Запитання 1
Комунальне підприємство було як прибуткове, так і збиткове за підсумками звітних періодів 2016 року. Як правильно сплатити частину чистого прибутку за рік?

Розрахунок частини чистого прибутку комунальне підприємство сплачує до місцевого бюджету. Нараховано і сплачено в ІІ кварталі – 1016 гривень, у ІІІ кварталі – - 531 гривня (збитки), за рік прибуток більший і по розрахунку – 2 726 гривень, до сплати за рік – 2 241 гривня, чи правильно? 1016-531=485; 2 726-485=2 241.

Відповідно до п.2 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 року № 138, із змінами і доповненнями, частина чистого прибутку (доходу) сплачується державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями до державного бюджету наростаючим підсумком щоквартальної фінансово-господарської діяльності за відповідний період у строк, встановлений для сплати податку на прибуток підприємств.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 16.05.2011 №285 „Про затвердження форми Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 31.05.2011 за №643/19381, визначено, що звітним періодом, за який подається розрахунок, є перший квартал, перше півріччя, три квартали, рік.

Таким чином, за рік підлягає нарахуванню 2726 грн. частини чистого прибутку (доходу), сплаті – 1 710 грн., так як за три квартали у підприємства є переплата в сумі 1 016 гривень.

Запитання 2

Частина статутного фонду підприємства належить державі. Чи зменшує частина чистого прибутку податок на прибуток?

Порядок розподілу прибутку господарських товариств, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, визначено Законом України від 21 вересня 2006 року №185-V „Про управління об'єктами державної власності”, зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 185).

Абзацом першим частини 5 ст.11 Закону № 185 визначено, що господарська організація, у статутному капіталі якої є корпоративні права держави, за підсумками календарного року зобов'язана спрямувати частину чистого прибутку на виплату дивідендів згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 4 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку „Дохід”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року №290, із змінами та доповненнями, визначено, що дивіденди – це частина чистого прибутку, розподілена між учасниками (власниками) відповідно до частки їх участі у власному капіталі підприємства.

Дивіденди нараховуються підприємством з чистого прибутку після розрахунків з бюджетом, розподіляються відповідно до установчих документів і виплачуються учасникам після вирахування податку.

Сума чистого фінансового результату (прибутку/збитку) визначається за даними форми № 2 ,,Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) П(С)БО” (рядки 2350, 2355), тобто чистий прибуток визначається після нарахування податку на прибуток.

Детальніше: http://lv.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/285106.html

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить


15.07.2018
09.07.2018
06.07.2018
28.05.2018
29.03.2018
29.01.2018
07.01.2018
06.01.2018
03.01.2018
17.12.2017
08.12.2017
03.12.2017